Kangasteippi, setti 4 osaa 38X25 38x25
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 4671 -teipissä on selluloosakankaasta valmistettu runko, se ei heijasta, on fluoresoiva ja sopii lähes kaikenlaisiin käyttökohteisiin. Se on helppo repäistä käsin, poistettavissa ilman jäämiä, tarttuu myös karheille pinnoille ja siihen voi kirjoittaa.
tesa® 4671 -kangasteipillä neonväreissä hoidat monenlaiset tehtävät turvallisesti ja luotettavasti – erityisesti erilaisten kohteiden merkinnässä tai tapahtumissa!
tesa® 4671 -kangasteippiä on saatavana fluoresoivissa neonväreissä, ja ammattilaiset käyttävät sitä usein erilaisten kohteiden näkyvään merkintään tai tapahtumien yhteydessä. Se soveltuu moniin käyttötarkoituksiin, kuten merkintään, kiinnitykseen, asennukseen ja niputukseen. tesa® 4671 on helppo repäistä käsin, siihen on helppo kirjoittaa, se ei heijasta ja on muotoutuva. Akrylaattipinnoitetun kankaan ja luonnonkumipohjaisen liiman yhdistelmä takaa korkean kulutuskestävyyden. Teippi voidaan poistaa jättämättä jäämiä ja sitä on saatavana seuraavissa väreissä: neonvihreä, neonkeltaisen, neonoranssi ja neonpinkki.
Huomautus
Tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että määrättyjä varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | oranssi |
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Vetolujuus | 7 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | oranssi |
| Leveys | 38 mm |
| Pituus | 25 m |
| Valmistajan merkintä | 4671 |
| Lämpötilankestävä enintään | 140 °C |
| Paksuus | 0,28 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0,35 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 9 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 4 |
| Kudostiheys | 120 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08361138X25 |
|---|---|
| EAN | 4042448168436 |