Kangasteippi 48 × 50 48x50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 4662 -kangasteippi tarttuu erinomaisesti myös karkeisiin ja pölyisiin pintoihin. Se on vedenkestävä, taipuisa ja joustava. Ihanteellinen putkien ja johtojen tiivistämiseen sekä käytettäväksi rappauksella ja muurauksella. Se on helppo repäistä käsin sekä pituus- että poikittaissuunnassa.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
|---|---|
| Vetolujuus | 3 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | hopea |
| Leveys | 48 mm |
| Pituus | 50 m |
| Valmistajan merkintä | duct tape 4662 |
| Huomautus | vettähylkivä; käsin revittävä; joustava; vettähylkivä; käsin revittävä; joustava; vettähylkivä; käsin revittävä; joustava |
| Lämpötilankestävä enintään | 95 °C |
| Paksuus | 0.23 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.44 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 18 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Käyttö | Kiinnitys; Niputus; Tiivistys; Liimaus; Fiksaatio; Pakkaus; Kiinnitys; Niputus; Tiivistys; Liimaus; Fiksaatio; Pakkaus; Kiinnitys; Niputus; Tiivistys; Liimaus; Fiksaatio; Pakkaus |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Kudostiheys | 27 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08360048X50 |
|---|---|
| EAN | 4042448392954 |