Pintatiiviste 75 ml
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Tiivistysaineet korvaavat hampun, tiivistysnauhan ja pastan ja kestävät kaasuja, nesteitä, ilmaa, vettä, öljyä, hiilivetyjä ja monia kemikaaleja.
Täydellinen pintakosketus takaa 100 % tiiveyden. Uudelleenkiristys ja asennon korjaukset voidaan tehdä asennuksen aikana tavallisilla työkaluilla ennen kuin aine on kovettunut. Tiivistysaineen jäämät eivät tuki suodattimia ja venttiilejä.
Huomautus
Puhdista pinnat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen tiivistysaineen levittämistä.
Käyttötiedot
Alaluja, erittäin joustava, irrotettava, rako enintään 0,3 mm.
Rakenne
Tiivisteaineet korvaavat hampun, tiivisteteipin ja -pastan ja kestävät kaasuja, nesteitä, ilmaa, vettä, öljyä, hiilivetyjä ja monia kemikaaleja.
Täydellinen pintakosketus takaa 100 % tiiviyden. Uudelleen kiristäminen ja asennon korjaukset voidaan tehdä tavanomaisilla työkaluilla asennuksen aikana ennen aineen kovettumista. Tiivisteainejäämät eivät tuki suodattimia ja venttiilejä.
Huomautus
Puhdista pinnat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen tiivisteaineen levittämistä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tiivistysaine |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 75 ml |
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 10 - 25 °C |
| Lämpötila-alue | -55 - 150 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 4 Nm |
| Ominaisuus | kemikaalinkestävä; fluoresoiva UV-valossa; vedenkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Laippaliitos; vaihteistotiiviste |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | anaerobinen metakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 75 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3 - 6 h |
| Lujuusluokka | alaluja |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Suurin rako | 0.3 mm |
| Väri | vihreä |
| Valmistajan merkintä | 28-10 |
| Käsin kireälle jälkeen | 20 - 40 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 17000 - 60000 mPas |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083332 |
|---|---|
| EAN | 2050002005242 |