GARANT GreenPlus -rasvanpoistoaine Power Force 200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Erittäin tehokas rasvanpoistokyky hybriditeknologian ansiosta. Pinttynyt lika, erikoisrasvat, öljyt, noki, kumijäämät, bitumi, vahat ja pastat liukenevat kasviuutteiden avulla ja poistuvat pinnoilta nopeasti uusimman tensiditeknologian ansiosta.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Ominaisuudet
Muovitynnyri 200 litraa.
Power Force on vähän vaahtoava, vesipohjainen puhdistusaine, joka on valmistettu uusiutuvista raaka-aineista. Luonnolliset vaikuttavat aineet liuottavat epäpuhtaudet tehokkaasti vahingoittamatta pintaa. Miellyttävä tuoksu sekä liuottimien ja VOC-yhdisteiden puuttuminen tekevät siitä täydellisen apuvälineen tehokkaaseen ja turvalliseen työskentelyyn. Power Force on tehokas vaihtoehto liuottimille. Sitä voidaan käyttää sekä manuaalisesti että osapesukoneissa. Tällaisessa käytössä puhdistusainetta voidaan käyttää useita kertoja, mikä edistää kiertotalousajattelua. Tämä ei ainoastaan säästä resursseja, vaan myös vähentää jätettä. NSF-sertifioinnin ansiosta puhdistusainetta voidaan käyttää paitsi kunnossapidossa myös elintarviketeollisuudessa.
- Ei merkintävelvollinen.
- Voidaan käyttää manuaalisesti ja mekaanisesti.
- NSF-sertifioitu elintarvikealueelle.
- Soveltuu suihkepullojen ja paine-/sumutinruiskujen täyttämiseen.
Rakenne
Erittäin suuri rasvanpoistoteho hybriditeknologian ansiosta. Pinttynyt lika, erikoisrasvat, öljyt, noki, kumijäämät, bitumi, vahat ja pastat liuotetaan kasviuutteilla ja poistetaan nopeasti pinnalta uusimman tensiditeknologian avulla.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleispuhdistusaine |
|---|---|
| Toteutus | Tynnyri |
| Sisältö | 200 l |
| pH-arvo | 10,5–11 |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Varastointilämpötila | 2–35 °C |
| Sarja | GreenPlus |
| Väri | läpinäkyvä |
| Muoto | nestemäinen |
| Kiehumispiste | 100 °C |
| Tiheys | 1,007 g/cm3 |
| Lämpötila-alue | 2–40 °C |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G088006200 |
|---|---|
| EAN | 4067263120551 |