GARANT GreenPlus -rasvanpoistoaine Power Force
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Erittäin voimakas rasvanpoistoteho hybriditeknologian ansiosta. Palanut lika, erikoisrasvat, öljyt, noki, kumijäämät, bitumi, vahat ja pastat liukenevat kasviuutteiden avulla ja poistuvat pinnalta nopeasti uusimman tensiditeknologian ansiosta.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Ominaisuudet
500 ml suihkepullo 100% kierrätetystä PET-muovista. Voidaan täyttää uudelleen useita kertoja.
Power Force on vähän vaahtoava, vesipohjainen puhdistusaine, joka on valmistettu uusiutuvista raaka-aineista. Luonnolliset vaikuttavat aineet liuottavat epäpuhtaudet tehokkaasti vahingoittamatta pintaa. Miellyttävä tuoksu sekä liuottimettomuus ja VOC-yhdisteettömyys tekevät siitä täydellisen apuvälineen tehokkaaseen ja turvalliseen työskentelyyn. Power Force on tehokas vaihtoehto liuottimille. Sitä voidaan käyttää sekä käsin että osapesureissa. Tällaisessa käytössä puhdistusainetta voidaan käyttää useita kertoja, mikä tukee kiertotalousajattelua. Tämä säästää paitsi resursseja myös ehkäisee jätteen syntymistä. NSF-sertifioinnin ansiosta puhdistusainetta voidaan käyttää paitsi kunnossapidossa myös elintarviketeollisuudessa.
- Ei merkintävelvollinen.
- Voidaan käyttää käsin ja koneellisesti.
- NSF-sertifioitu elintarvikekäyttöön.
Rakenne
Erittäin suuri rasvanpoistoteho hybriditeknologian ansiosta. Pinttynyt lika, erikoisrasvat, öljyt, noki, kumijäämät, bitumi, vahat ja pastat liuotetaan kasviuutteilla ja poistetaan nopeasti pinnalta uusimman tensiditeknologian avulla.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleispuhdistusaine |
|---|---|
| Toteutus | suihkepullo |
| Sisältö | 0,5 l |
| pH-arvo | 10,5–11 |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Varastointilämpötila | 2–35 °C |
| Sarja | GreenPlus |
| Väri | läpinäkyvä |
| Muoto | nestemäinen |
| Kiehumispiste | 100 °C |
| Tiheys | 1,007 g/cm3 |
| Lämpötila-alue | 2–40 °C |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088006 |
|---|---|
| EAN | 4062406403164 |