GARANT GreenPlus -rasvanpoistoaine Finisher 500
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Rasvanpoistoaine ja Finisher nopeaan päivittäiseen työstö- ja korroosionsuojaöljyjen, kevyiden vahojen, emulsioiden, liimajäämien ja muiden epäpuhtauksien poistoon. Täyttää korkeimmat puhtausvaatimukset, erityisesti ennen maalausta, pinnoitusta ja liimausta. VOC-päästöt vähenevät merkittävästi verrattuna perinteisiin liuottimiin.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Rakenne
500 ml:n suihkepullo 100 % kierrätetystä PET-muovista. Voidaan täyttää uudelleen monta kertaa.
Finisher soveltuu vaihtoehdoksi liuottimelle, kylmäpuhdistusaineelle tai ohenteelle. Sisältämät korroosioninhibiittorit antavat tilapäisen korroosiosuojan. Verrattuna tavanomaisiin vesipohjaisiin puhdistusaineisiin se haihtuu nopeasti.
- Ei merkintävelvollinen.
- Voidaan käyttää käsin.
Rakenne
Rasvanpoistoaine ja Finisher nopeaan päivittäiseen työstö- ja korroosionsuojaöljyjen, kevyiden vahojen, emulsioiden, liimajäämien ja muiden epäpuhtauksien poistoon. Täyttää korkeimmat puhtausvaatimukset, erityisesti ennen maalausta, pinnoitusta ja liimausta. VOC-päästöjen merkittävä vähennys verrattuna tavanomaisiin liuottimiin.
NSF-sertifioitu. Soveltuu elintarviketeollisuuden käyttöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleispuhdistusaine |
|---|---|
| Leimahduspiste | 38 °C |
| Toteutus | suihkepullo |
| Sisältö | 0,5 l |
| pH-arvo | 11.4 |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Varastointilämpötila | 2 - 35 °C |
| Sarja | GreenPlus |
| Väri | läpinäkyvä |
| Muoto | nestemäinen |
| Kiehumispiste | 80 °C |
| Tiheys | 0,99 g/cm3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G088004500 |
|---|---|
| EAN | 4062406403126 |