GARANT GreenPlus -rasvanpoistoaine Finisher 200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Rasvanpoistoaine ja Finisher nopeaan päivittäiseen työstö- ja korroosiosuojaöljyjen, kevyiden vahojen, emulsioiden, liimajäämien ja muiden epäpuhtauksien poistoon. Täyttää korkeimmat puhtausvaatimukset, erityisesti ennen maalausta, pinnoitusta ja liimausta. VOC-päästöt vähenevät merkittävästi verrattuna tavanomaisiin liuottimiin.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Kuvaus
Muovitynnyri 200 litraa.
Finisher soveltuu vaihtoehdoksi liuottimille, kylmäpuhdistusaineille tai ohenteille. Sisältämät korroosionestoaineet antavat tilapäisen korroosiosuojan. Verrattuna tavallisiin vesipohjaisiin puhdistusaineisiin se haihtuu nopeasti.
- Ei merkintävelvollinen.
- Voidaan käyttää käsin.
- Sopii suihkepullojen ja paine-/paineruiskujen täyttöön.
Rakenne
Rasvanpoistoaine ja Finisher nopeaan päivittäiseen työstö- ja korroosionsuojaöljyjen, kevyiden vahojen, emulsioiden, liimajäämien ja muiden epäpuhtauksien poistoon. Täyttää korkeimmat puhtausvaatimukset, erityisesti ennen maalausta, pinnoitusta ja liimausta. VOC-päästöjen merkittävä vähennys verrattuna tavanomaisiin liuottimiin.
NSF-sertifioitu. Soveltuu elintarviketeollisuuden käyttöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleispuhdistusaine |
|---|---|
| Leimahduspiste | 38 °C |
| Sisältö | 200 l |
| pH-arvo | 11.4 |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Varastointilämpötila | 2–35 °C |
| Sarja | GreenPlus |
| Väri | läpinäkyvä |
| Muoto | neste |
| Kiehumispiste | 80 °C |
| Tiheys | 0,99 g/cm3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G088004200 |
|---|---|
| EAN | 4067263120537 |