GARANT GreenPlus -puhdistusaine Flex Cleaner 200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tämä joustava rasvanpoistoaine öljyjen, emulsioiden ja rasvojen nopeaan puhdistukseen. Voidaan sekoittaa veteen suhteeseen 1:10 asti.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Malli
Muovitynnyri 200 litraa.
Flex Cleaner soveltuu lisäksi vähävaahtoavaan käyttöön painepesureissa ja lattianpesukoneissa joustavaan käyttöön, kun vaahtoa ei haluta. Puhdistuksen aikana erityisesti alumiini- ja messinkipinnat suojataan hapettumiselta jopa 75 °C:een saakka. Puhdistusaineella saavutetaan tilapäinen korroosiosuoja. Käsikäytössä puhdistusaine suihkutetaan pinnalle ja pyyhitään lyhyen vaikutusajan jälkeen liinalla. Elintarviketeollisuudessa käytettäessä pinta on huuhdeltava puhdistuksen jälkeen riittävällä määrällä vettä.
- Ei merkintävelvollisuutta.
- Voidaan käyttää käsin ja koneellisesti.
- NSF-sertifioitu elintarvikealueelle.
- Soveltuu suihkepullojen ja painesumuttimien täyttöön.
Rakenne
Tämä joustava rasvanpoistoaine öljyjen, emulsioiden ja rasvojen nopeaan puhdistukseen. Voidaan sekoittaa veteen suhteeseen 1:10 asti.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käyttöön elintarviketeollisuudessa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleispuhdistusaine |
|---|---|
| Toteutus | Tynnyri |
| Sisältö | 200 l |
| pH-arvo | 9 |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Varastointilämpötila | 2 - 35 °C |
| Sarja | GreenPlus |
| Väri | läpinäkyvä |
| Muoto | nestemäinen |
| Kiehumispiste | 100 °C |
| Tiheys | 1,01 g/cm3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G088001200 |
|---|---|
| EAN | 4067263120568 |