Silikonipitoinen märkäkalvon irrotusaine SR Food 500 ml 500
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Silikonipohjainen irrotusaine, jolla on elintarvikehyväksyntä. Erinomainen irrotusvaikutus termo- ja kertamuoveille sekä monille kumityypeille. Sopii käytettäväksi elintarvikekosketuksessa oleville pakkausmateriaaleille.
- Silikoni-irrotusaine, NSF M1 -hyväksytty.
- Käyttölämpötila-alue jopa 200 °C.
- Antaa korkean kiillon läpinäkyville muoveille.
- Erinomainen liukuvaikutus, joka mahdollistaa kevyiden kappaleiden vaivattoman irrotuksen muotista.
Käyttötiedot
Apuaineeksi muovin ja kumin irrotukseen muotista ruiskuvalutuotteiden valmistuksessa, erityisesti elintarviketeollisuuden pakkausmateriaaleille. Liuku- ja irrotusaineeksi elintarviketekniikassa.
- Levitä ohut, tasainen kalvo 25–30 cm etäisyydeltä puhtaaseen ja kuivaan muottiin.
- Anna tuulettua lyhyesti, kunnes liuottimet ovat haihtuneet.
- Toista tarvittaessa hetken kuluttua.
- Käsittelyn turvallisuusohjeet löytyvät ajantasaisesta käyttöturvallisuustiedotteesta (KTT).
Huomautus
Sisältää silikoneja, joilla on voimakas ja pitkäkestoinen irrotusvaikutus. Tämä voi joskus vaikuttaa negatiivisesti kappaleiden jatkokäsittelyssä tartuntaan maalattaessa, pinnoitettaessa tai liimattaessa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Silikonispray |
|---|---|
| Toteutus | aerosolipullo |
| Ruiskutuspää | Vakio |
| Väri | läpinäkyvä |
| Vesiliukoisuus | liukenematon |
| Sisältö | 0.5 l |
| Vaaramerkintä | GHS02: Liekki; GHS07 Varoitus; GHS09 ympäristölle vaarallinen; GHS02: Liekki; GHS07 Varoitus; GHS09 ympäristölle vaarallinen; GHS02: Liekki; GHS07 Varoitus; GHS09 ympäristölle vaarallinen |
| Leimahduspiste | -26 °C |
| Kiehumispiste | 55 °C |
| Lämpötila-alue | 200 °C |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G083092500 |
|---|---|
| EAN | 5412386065637 |