Yleisvoitelutikku, klooriton 300 g
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Leikkuutahna erikoistöihin. Helppo käyttää (dippaa tai vedä päälle). Tarttuu terään ja muuttuu juoksevaksi vasta käytössä. Hyvät voiteluominaisuudet, erittäin suuri paineenkantokyky.
Voitelutikku levitykseen.
Etu
Parantaa työkalujen käyttöikää ja leikkuutehoa sekä pinnanlaatua. Klooriton – ei muodostu haitallisia höyryjä, ympäristöystävällinen.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen kierteitykseen, kalvaukseen, jyrsintään, avarrukseen ja sahaukseen. Välttämätön työstettäessä materiaaleja, joilla on huono lastuttavuus, esim. ruostumattomat ja kuumuutta kestävät teräkset, nikkeliseokset, titaani ja vastaavat.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Monitoimiöljy / Yleisöljy |
|---|---|
| Toteutus | Puikko |
| Väri | keltainen-ruskea |
| Leimahduspiste | 270 °C |
| Sisältö | 0.3 l |
| Itsesyttymislämpötila | 350 °C |
| Sisältö | 0.3 l |
| Muoto | Pasta |
| Varastointilämpötila | 5–40 °C |
| Toteutus | Sokka |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G084120 |
|---|---|
| EAN | 2050000966361 |