Kuparitahna Copper Paste
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tahna estää kiinnipalamisen, jumittumisen ja korroosion. Erityisesti osille ja ruuveille, jotka altistuvat kuumuudelle, korkeille paineille tai syövyttävälle ympäristölle.
Laadukas kiinnijuuttumisen esto-, ruuvi- ja asennustahna korkealaatuisella kuparihiutalepohjalla ja tippumattomalla perusrasvalla.
Lämpötilankesto -30 °C ... 1100 °C.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Keraamipasta / kuparipasta |
|---|---|
| Muoto | Pasta |
| Väri | Kupari |
| Leimahduspiste | > 250 °C |
| Hapettavat ominaisuudet | ei |
| Vesiliukoisuus | liukenematon |
| Sisältö | 0.1 l |
| Itsesyttymislämpötila | 200 °C |
| Lämpötila-alue | -30–1100 °C |
| Toteutus | Putkilo |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083068 |
|---|---|
| EAN | 5412386017681 |