GARANT GreenPlus -saumausmassa 6GP48 50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Liitostekniikassa kaksi tai useampia osia liitetään yhteen. Liimaa käytettäessä koko liitospinta hyödynnetään lujaa liitosta varten. Mahdollistaa suuren voimansiirron ja dynaamiset kuormitukset (korkea leikkauslujuus).
Tyyppi 6GP48. Nopeasti kovettuva, lämmönkestävä tuote sylinterimäisten liitosten kiinnitykseen, kuten esim. sylinteriputkien kiinnitykseen moottorilohkoissa. Soveltuu myös laakereiden kiinnitykseen lämpöuuneissa.
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tiivistystuote |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 65 °C |
| Varastointilämpötila | 5 - 23 °C |
| Lämpötila-alue | -55 - 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 40 Nm |
| Ominaisuus | nopeasti kovettuva; fluoresoiva UV-valossa; nopeasti kovettuva; fluoresoiva UV-valossa |
| Sopiva käyttökohde | Kierretiivistys; laippaliitos; kierretiivistys; laippaliitos |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 1 - 3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 5 - 15 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 400 - 700 mPas |
| Lujuusluokka | korkealujuinen |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Suurin rako | 0.2 mm |
| Väri | vihreä |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Kierrekoolle M enintään | M20 |
| Sarja | GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08807050 |
|---|---|
| EAN | 4062406423599 |