Pikaliima 3 g
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Yleiskäyttöinen erilaisten materiaalien liittämiseen. Nopea kovettuminen ja siistit, lähes näkymättömät liitokset. Kovettuu ilmankosteuden vaikutuksesta.
Huomautus
Ei toimiteta kaikkiin maihin. Pikatoimitus ei ole mahdollinen.
Käyttötiedot
Yleispikaliima geeli. Soveltuu lähes kaikille materiaaleille. Ei valu, täydellinen käyttöön pystypinnoilla pään yläpuolella.
Rakenne
Yleiskäyttöinen erilaisten materiaalien liittämiseen. Nopea kovettuminen ja siistit, lähes näkymättömät liitokset. Kovettuu ilman kosteuden vaikutuksesta.
Huomautus
Ei toimiteta kaikkiin maihin. Pikatoimitus ei ole mahdollinen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pikaliima |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 3 g |
| Väri | läpinäkyvä |
| Valmistajan merkintä | LOCTITE 454 |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
| Sopii materiaalille | Puu; kartonki; muovi; nahka; metalli; paperi; huokoiset materiaalit |
| Muoto | Geeli |
| Varastointilämpötila | 2 °C |
| Lämpötila-alue | -40 – 120 °C |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Etyylisyanoakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 3 ml |
| Käsin kireälle jälkeen | 5–10 s |
| Dynaaminen viskositeetti | 150–450 mPas |
| Tiheys | 1.05 g/cm3 |
| Suurin rako | 0.15 mm |
| Leikkausvetolujuus | 20.9 N/mm2 |
| Ominaisuus | ei valu; ei imeydy |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083351 |
|---|---|
| EAN | 4058093008935 |