Kierrelukite 50 ml
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Nestemäinen kierrelukite.
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja kierreprofiileille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumittuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus − voidaan helposti irrottaa tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja − voidaan irrottaa niukasti tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja − voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai lämmittämällä (> 150° C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen kierrelukitteen levittämistä. Nopeaan ja helppoon käsittelyyn 50 ml pulloille, nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Matala lujuus, helppo purkaa, soveltuu kaikille metalleille ja passiivisille materiaaleille.
Rakenne
Nestemäinen kierrelukite.
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa juuri ja juuri tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150° C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopeaa ja helppoa käsittelyä 50 ml pulloille tuotteella nro 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukite |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 50 ml |
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 8–21 °C |
| Lämpötila-alue | -55–150 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 6 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M36 |
| Ominaisuus | tiksotrooppinen; fluoresoiva UV-valossa; tärinänkestävä; estää kiinnileikkautumisen |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukite; Saumaliitos; Yleiskäyttöinen |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | dimetakrylaattiesteri |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 6 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 15 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 900 - 1500 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | matala lujuus |
| Tiheys | 1.08 g/cm3 |
| Väri | violetti |
| Valmistajan merkintä | LOCTITE 222 |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083301 |
|---|---|
| EAN | 4058093008942 |