Kierrelukite 250 ml
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Nestemäinen kierrelukite.
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitoksia löystymästä tahattomasti. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierrelajeille ja kierremuodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumittuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus − voidaan helposti irrottaa tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja − voidaan juuri ja juuri irrottaa tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja − voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai lämmittämällä (> 150° C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille, tuote nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Keskiluja, toimii ruuvilukitteena ja tiivistää samalla.
Rakenne
Nestemäinen kierrelukitus.
Kierrelukituksen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat sopivat kaikille kierretyypeille ja kierremuodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estetään tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus − voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja − voidaan irrottaa niukasti tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja − voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150b0 C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille tuotteella nro 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukite |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 250 ml |
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 93 °C |
| Varastointilämpötila | 8 - 21 °C |
| Lämpötila-alue | -55 - 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 26 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M36 |
| Ominaisuus | tiksotrooppinen; tiivistävä; öljynkestävä; tärinänkestävä; estää takertumisen |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukite; liitosrako; yleiskäyttöinen |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Dimetakrylaattiesterit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 2 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 10 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 1300–3000 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | keskilujuinen |
| Tiheys | 1.15 g/cm3 |
| Väri | sininen |
| Valmistajan merkintä | LOCTITE 243 |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083303 |
|---|---|
| EAN | 4058093009147 |