Ruuvilukite 250 ml 70-14
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumiutuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus – voidaan irrottaa helposti tavanomaisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa nipin napin tavanomaisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml:n pulloille tuotteella nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Korkealujuuksinen, pienille ruuviliitoksille M5:een asti tai jälkikäteen tehtävään lukitukseen tai ruuviliitosten jälkikäteen tapahtuvaan varmistamiseen.
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat sopivat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Alhainen lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa vaivoin tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille numerolla 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukite |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 250 ml |
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Lämpötila-alue | -55–150 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 10–25 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M5 |
| Ominaisuus | tiksotrooppinen; tiivistävä; tärinänkestävä; korkea kapillaarivaikutus; estää leikkautumisen |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukite; esiasennetut ruuviliitokset |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 2–3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 10–20 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 10–20 mPas |
| Purkaminen | erittäin luja |
| Lujuusluokka | korkealuja |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Väri | vihreä |
| Valmistajan merkintä | 70-14 |
| Vaaramerkintä | GHS07: Huutomerkki |
| Suurin rako | 0,07 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08331470-14 |
|---|---|
| EAN | 8029822057087 |