Ruuvilukite 250 ml
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumiutuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus – voidaan irrottaa helposti tavanomaisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa nipin napin tavanomaisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml:n pulloille tuotteella nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Korkealujuuksinen, passiivisille materiaaleille kuten korkealegeroiduille CrNi-teräksille; voidaan käyttää myös kierretiivistykseen ja liitosten lukitsemiseen.
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat sopivat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Alhainen lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa vaivoin tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille numerolla 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukite |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 250 ml |
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Lämpötila-alue | -55–200 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 25–35 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M25 |
| Ominaisuus | tiksotrooppinen; tiivistävä; tärinänkestävä; estää kiinnileikkautumisen |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukite; Liitossauma; Kierretiivistys |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Dimetakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 2–3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 2–5 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 500–1000 mPas |
| Purkaminen | erittäin luja |
| Lujuusluokka | korkealuja |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Väri | vihreä |
| Valmistajan merkintä | 83-05 |
| Vaaramerkintä | GHS05: Syövyttävä; GHS07: Huutomerkki |
| Suurin rako | 0.2 mm |
| Kierrekoolle tuuma | 3/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 083314 |
|---|---|
| EAN | 8029822148082 |