Ruuvilukite 250 ml 55-03
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitoksia löystymästä vahingossa. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus − voidaan irrottaa helposti tavanomaisilla työkaluilla.
Keskiluja − voidaan irrottaa juuri ja juuri tavanomaisilla työkaluilla.
Erittäin luja − voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai lämmittämällä (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille, nro 083344, koko 50.
Käyttötiedot
Keskiluja, voidaan käyttää ruuvilukitteena ja kierretiivisteenä, 200 °C asti, myös passiivisille materiaaleille, ilman merkintää.
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat sopivat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Alhainen lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa vaivoin tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille numerolla 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukite |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 250 ml |
| Sopii materiaalille | metalli; metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Lämpötila-alue | -55–200 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 18–23 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M36 |
| Ominaisuus | tiivistävä; merkinnätön; tiksotrooppinen; estää leikkautumisen; tärinänkestävä; tiivistävä; merkinnätön; tiksotrooppinen; estää leikkautumisen; tärinänkestävä; tiivistävä; merkinnätön; tiksotrooppinen; estää leikkautumisen; tärinänkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukite; öljyiset pinnat; Kierrelukite; öljyiset pinnat; Kierrelukite; öljyiset pinnat |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | anaerobinen metakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 1–3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 10–20 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 900 - 1500 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | keskiluja |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Väri | sininen |
| Valmistajan merkintä | 55-03 |
| Suurin rako | 0,25 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08331455-03 |
|---|---|
| EAN | 2050002005228 |