Ruuvilukite 250 ml 32-18
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumiutuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Matala lujuus – voidaan irrottaa helposti tavanomaisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa nipin napin tavanomaisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml:n pulloille tuotteella nro 083344 koko 50.
Käyttötiedot
Matalalujuuksinen, helppo purkaa, kaikille metalleille, ilman merkintää.
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiliimat sopivat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Käyttötiedot
Alhainen lujuus – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan irrottaa vaivoin tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (> 150 °C).
Huomautus
Puhdista kierreosat yleispuhdistusaineella nro 083391 ja nro 083392 ennen ruuvilukitteen levittämistä. Nopea ja helppo käsittely 50 ml pulloille numerolla 083344 koko 50.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukite |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 250 ml |
| Sopii materiaalille | metalli; metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 20 °C |
| Lämpötila-alue | -55–150 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 6–10 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M12 |
| Ominaisuus | tiivistävä; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä; tiivistävä; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä; tiivistävä; estää kiinnileikkautumisen; tärinänkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukite; Kierrelukite; Kierrelukite |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 12 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | anaerobinen metakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3–6 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 15–20 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 120–170 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | matala lujuus |
| Tiheys | 1.1 g/cm3 |
| Väri | violetti |
| Valmistajan merkintä | 32-18 |
| Suurin rako | 0,1 mm |
| Kierrekoolle tuuma | 1/4 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08331432-18 |
|---|---|
| EAN | 8029822013083 |