2K-geeliliima 11 11
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Geelimäinen 2-komponenttinen pikaliima, jolla on suuri raon täyttökyky (jopa 5 mm), myös matalaenergiapintojen ja huokoisten materiaalien välillä. Työskentely pään yläpuolella tai pystypinnoilla on mahdollista.
Kaksikomponenttiliima (2K-liima) koostuu kahdesta komponentista (hartsi ja kovete). Näiden komponenttien sekoittaminen käynnistää kemiallisen reaktion, jonka tuloksena syntyy kestävä, vakaa ja luja seos.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaksikomponenttiliima |
|---|---|
| Muoto | Geeli |
| Lämpötila-alue | -10 - 40 °C |
| Kemiallinen perusta | Etyylisyaaniakrylaatti |
| Täyttötilavuus | 11 g |
| Käsin kireälle jälkeen | 2 - 3 min |
| Suurin rako | 5 mm |
| Leikkausvetolujuus | 14 - 16 N/mm2 |
| Väri | puoliläpinäkyvä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08338911 |
|---|---|
| EAN | 4260205366639 |