Micromag-magneettisuodatin kg
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Magneettisuodatin asennettavaksi koneiden ja laitteistojen jäähdytys- ja voitelukiertoihin.
Käyttötiedot
Luotettavaan ja ympäristöystävälliseen magneettisesti johtavien ainesosien erottamiseen jäähdytys-, voitelu- ja lämmityskierroissa, esim. työstökoneissa sekä kierrätys- ja hydrauliikkajärjestelmissä. Likaantuneen ytimen puhdistus tapahtuu erikoiskaapimella nro 084363 ja vie vain muutaman sekunnin.
Suodatinmateriaalin hävittäminen ei ole tarpeen. Kun suodatin on täynnä, virtaus varmistetaan ohitusventtiilillä – tukkeutuminen ei ole mahdollista.
Tekniset tiedot
| Ulkoinen ⌀ | 125 mm |
|---|---|
| Paino | 5.2 kg |
| Valmistajan merkintä | MM10 |
| BSP-liitännän kierre | 1 tuuma |
| Suurin magneettinen suodatuskyky | 2 kg |
| Korkeus ulkopuolelta | 315 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 084362 |
|---|---|
| EAN | 2050001738523 |