Takaiskuton vasara teräsputkivarrella
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka teräksinen välikappale, jossa vaihdettavat iskupäät ensiluokkaisesta, kulutusta hyvin kestävästä nailonista.
Takaiskuttomat iskupään sisällä olevien teräskuulien ansiosta.
Teräsputkivarsi öljynkestävällä kumikahvalla.
Käyttötiedot
Työkappaleiden oikaisuun tai komponenttien kohdistamiseen konepöydällä sekä hellävaraisiin iskuihin asennustöissä.
Varaosa
Nailoninen varaosa, ks. nro 754910.
Tekniset tiedot
| Takaiskuton | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vasara |
| Pinta | Jauhemaalattu |
| Pääpituus iskun kanssa | 110 mm |
| Materiaalipanostus | Nylon, valkoinen, kova |
| Pään ⌀ | 35 mm |
| Kotelon materiaali | Teräsputki |
| Varren materiaali | Teräsputki |
| Paino | 0,69 kg |
| Kokonaispituus | 295 mm |
| Sarja | SUPERCRAFT |
| Valmistajan merkintä | SUPERCRAFT |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 754900 |
|---|---|
| EAN | 4030618301691 |