Rekyylitön vasara nylon-iskupinnoilla, SUPERGLAS-varsi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka teräksinen välikappale, jossa kiinnitystappi ja kaulus lyöntiosien kiinnitystä varten. Lyöntiosat kulutusta kestävää nylonia (keskikovat).
Lähes särkymätön SUPERGLAS-lasikuituvarsi. Kahva mustaa muovia.
Rekyylitön vasaranpään sisällä olevien painojen ansiosta. Kun vasara osuu alustaan, painot sinkoutuvat alaspäin ja vaimentavat rekyyliä.
Käyttötiedot
Työkappaleiden oikaisuun tai komponenttien kohdistamiseen konepöydällä sekä hellävaraisiin iskuihin asennustöissä.
Varaosa
Varaosasisäkkeet ks. nro 754720 ja 754730.
Tekniset tiedot
| Takaiskuton | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vasara |
| Pääpituus iskun kanssa | 110 mm |
| Materiaalipanostus | Nylon, valkoinen |
| Pään ⌀ | 40 mm |
| Kotelon materiaali | Teräs |
| Varren materiaali | Lasikuitu |
| Paino | 0.755 kg |
| Kokonaispituus | 355 mm |
| Sarja | PB 303 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 754800 |
|---|---|
| EAN | 7610733087105 |