Rekyylitön vasara nylonlyöntipäillä, hikkorivarsi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva teräksinen välikappale kiinnitystapilla ja kauluksella lyöntipäiden kiinnitystä varten. Kulutusta kestävät nylon-lyöntipäät (keskikovat).
Varsi amerikkalaista hikkoria.
Rekyylitön vasaranpään sisällä olevien painojen ansiosta. Kun vasaran isku osuu alustaan, painot sinkoutuvat alaspäin ja vaimentavat rekyylin.
Käyttötiedot
Työkappaleiden oikaisuun tai komponenttien kohdistamiseen konepöydällä sekä hellävaraiseen lyömiseen asennustöissä.
Varaosa
Varaosainsertit ks. nro 754720 ja 754730.
Hikkorivarsi varaosana ks. nro 754840.
Tekniset tiedot
| Takaiskuton | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vasara |
| Pääpituus iskun kanssa | 105 mm |
| Materiaalipanostus | Nylon, valkoinen |
| Pään ⌀ | 35 mm |
| Kotelon materiaali | Teräs |
| Varren materiaali | Hikkoripuu |
| Paino | 0.466 kg |
| Kokonaispituus | 330 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 754700 |
|---|---|
| EAN | 7610733003464 |