Rekyylitön vasara kuparipäällä, SUPERGLAS-varsi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva teräksinen välikappale kiinnityskartiolla ja kauluksella iskupään kiinnitystä varten. Iskupää kuparia.
Lähes särkymätön SUPERGLAS-lasikuituvarsi. Kahva mustaa muovia.
Rekyylitön vasaranpään sisäisten painojen ansiosta. Kun isku osuu alustaan, painot sinkoutuvat alaspäin ja vaimentavat rekyylin.
Käyttötiedot
Voimakkaisiin ja tarkkoihin iskuihin tai hellävaraisiin iskuihin asennustöissä.
Varaosa
Vaihtoinsertit ks. nro 754760.
Tekniset tiedot
| Takaiskuton | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vasara |
| Pääpituus iskun kanssa | 121 mm |
| Materiaalipanostus | kupari |
| Pään ⌀ | 40 mm |
| Kotelon materiaali | Teräs |
| Varren materiaali | lasikuitu |
| Paino | 1.38 kg |
| Kokonaispituus | 380 mm |
| Sarja | PB 308 Cu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 754820 |
|---|---|
| EAN | 7610733269662 |