Rekyylitön vasara kuparipäillä, hikkorivarsi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka teräsvälikappale kiinnityskartiolla ja kauluksella iskuosien kiinnitystä varten. Iskuosat kuparia.
Amerikkalaista hikkoria olevalla varrella.
Rekyylitön vasaranpään sisällä olevien painojen ansiosta. Kun vasaranpää osuu alustaan, painot sinkoutuvat alaspäin ja vaimentavat rekyylin.
Käyttötiedot
Voimakkaisiin ja tarkkoihin iskuihin tai hellävaraisiin iskuihin asennustöissä.
Varaosa
Varaosainsertit ks. nro 754760.
Hikkorivaraosavarsi ks. nro 754840.
Tekniset tiedot
| Takaiskuton | kyllä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vasara |
| Pääpituus iskun kanssa | 106 mm |
| Materiaalipanostus | Kupari |
| Pään ⌀ | 32 mm |
| Kotelon materiaali | Teräs |
| Varren materiaali | Hikkoripuu |
| Paino | 0,75 kg |
| Kokonaispituus | 325 mm |
| Sarja | PB 306 Cu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 754810 |
|---|---|
| EAN | 7610733269624 |