Rekyylitön vasara muovi-inserteillä, punainen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Rekyylitön vasara, jossa irrotettavat toiminnalliset insertit käyttöön myös tavallisena rekyylittömänä vasarana. Tukeva kaksiosainen valurunko korkealaatuista sitkeästi karkaistua terästä. Inserttejä voidaan yhdistellä ja ne ovat vaihdettavissa. Amerikkalaista hikkoripuuta oleva varsi, lakattu.
Käyttötiedot
Työkappaleiden oikaisuun tai komponenttien kohdistamiseen konepöydällä sekä hellävaraisiin iskuihin asennustöissä.
Varaosa
Varret saatavana nro 752530 ja varainsertit nro 752540–752560.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vasara |
|---|---|
| Väri | punainen |
| Takaiskuton | kyllä |
| Lisäosat voidaan yhdistää | kyllä |
| Työpinnan ⌀ lyönnissä | 50 mm |
| Pääpituus iskun kanssa | 138 mm |
| Kokonaispituus | 380 mm |
| Väri | punainen |
| Paino ilman iskua | 785 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 752510 |
|---|---|
| EAN | 4045197977014 |