Muovivasara kumipäillä, musta
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Muovivasara rekyylinvaimennuksella ja irrotettavilla toiminnallisilla vaihto-osilla käytettäväksi tavallisena muovivasarana. Vakaa kaksiosainen valurunko korkealaatuista sitkarkais tua terästä. Vaihto-osia voidaan yhdistellä ja ne ovat vaihdettavia. Varsi amerikkalaista hikkoria, lakattu.
Käyttötiedot
Työkappaleiden oikaisuun tai komponenttien kohdistamiseen konepöydällä sekä hellävaraisiin iskuihin asennustöissä.
Varaosa
Varavarsia saatavana nro 752530 ja vaihto-osia nro 752540–752560.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vasara |
|---|---|
| Väri | musta |
| Takaiskuton | ja |
| Lisäosat voidaan yhdistää | ja |
| Työpinnan ⌀ lyönnissä | 30 mm |
| Pääpituus iskun kanssa | 92 mm |
| Varren pituus | 260 mm |
| Kokonaispituus | 300 mm |
| Väri | musta |
| Paino ilman iskua | 228 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 752500 |
|---|---|
| EAN | 4045197976581 |