Työkalusarja Mechatronik Pro, 36 osaa 36 36
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompakti työkalusarja tärkeimmillä työkaluilla mekatroniikoille ja sähköasentajille, täysin eristetty jopa 1 000 V asti standardin DIN EN IEC 60900/VDE 06082-201 mukaisesti. TorqueVario®-S-järjestelmä mahdollistaa hallitun ruuvauksen ja samalla turvallisuuden sähkösovelluksissa. 6 mm ohuet bitit ja hylsykärjet voidaan käyttää vain speedE®-, slimVario®- tai TorqueVario®-S-sähkötyökaluissa.
Huomautus
Työkalu toimitetaan irrallisena.
Toimitussisältö (taulukkokäyttö)
VDE-ruuvimeisselin terät Phillipsille: 1 kpl kutakin kokoa 0; 1; 2
VDE-ruuvimeisselin terät Pozidriville: 1 kpl kutakin kokoa 1; 2
VDE-ruuvimeisselin terät sisäkuusiokololle: 1 kpl kutakin kokoa 3; 4; 5 mm
VDE-ruuvimeisselin terät sisä-Torx®: 1 kpl kutakin kokoa TX10; TX15; TX20; TX25
VDE-ruuvimeisselin terät uraan: 1 kpl kutakin kokoa 2,0; 3,5; 5,5; 6,5 mm
Ruuvimeisselin terät Pozidriv-uraan (yhdistelmäprofiili): 1 kpl kutakin kokoa PZ/S1; PZ/S2 (yhdistelmäprofiili)
VDE-hylsykärjet, kuusiokanta: 1 kpl kutakin kokoa 5; 5,5; 6; 7; 8; 10; 11; 13 mm
VDE-jatko: 1 kpl, pituus 69,5 mm
VDE-adapteri: 1 kpl, bittivarsi – 1/4 tuuman neliö
VDE-kahva: 1 kpl
VDE Stubby -kahva: 1 kpl
VDE-kahva hienomekaanikkoruuvimeisseliin: 1 kpl
1/4 tuuman VDE-räikkäväännin: 1 kpl
VDE-momenttiruuvimeisseli TorqueVario®: 1 kpl, 500 cNm
VDE-bittipidike momenttiruuvimeisselille: 1 kpl
VDE-adapteri momenttiruuvimeisselille: 1 kpl, bittivarsi – 1/4 tuuman neliö
Säätötyökalu momenttiruuvimeisselille: 1 kpl, nro 659931, koko 1
Malli
Kompakti työkalusarja tärkeimmillä työkaluilla mekatroniikoille ja sähköasentajille, täysin eristetty 1 000 volttiin asti standardin DIN EN IEC 60900/VDE 06082-201 mukaisesti. TorqueVario®-S-järjestelmä mahdollistaa hallitun ruuvauksen ja samalla turvallisuuden sähkösovelluksissa. 6 mm kapeita kärkiä ja hylsyjä voidaan käyttää vain speedE®-, slimVario®- tai TorqueVario®-s-sähkötyökaluissa.
Huomautus
Työkalut toimitetaan irrallaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työkalusarja |
|---|---|
| Osien lukumäärä | 36 |
| Leveys | 170 mm |
| Pituus | 240 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan tarkastusraportti |
| Kalibrointi | O1 |
| Hetkellinen aikaväli | 80 - 500 cNm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Osien lukumäärä | 36 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G68036036 |
|---|---|
| EAN | 4010995466909 |