Uraruuvitaltta, 2K-SwissGrip-kahvalla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahvoissa on 'Rainbow'-värikoodaus, jonka avulla löydät nopeasti oikean teräkoon.
Swiss Grip -voimakahva, jossa ihoystävällinen elastomeeripinnoite ja ydin erityisen sitkeää ja iskunkestävää polypropeenia. Voit siirtää suuria vääntömomentteja myös märin tai öljyisin käsin.
Terä PB Swiss Tools -erikoisseoksesta, jossa mahdollisimman suuri kovuus ja erittäin korkea sitkeys. Kromattu pinta, mustat kärjet. Musta kärki. Siirretyt, tasoparalleeliset särmät pinta- eikä viivakosketuksella, mikä mahdollistaa suuremman vääntömomentin siirron.
Edut
- Siirretyt tasoparalleeliset särmät pinta- eikä viivakosketuksella, mikä mahdollistaa suuremman vääntömomentin siirron.
- Ei cam-out-ilmiötä.
- Särmät sopivat täydellisesti standardoituihin ja ei-standardoituihin ruuviuriin.
- Kahvan sileä ja purseeton pyöristys estää kitkan kämmentä vasten.
- Pyöristetty ergonominen muoto, pitävä ja ihoystävällinen pinta, joka takaa vähemmän väsyttävän työskentelyn ja suuret vääntömomentit.
- Rullausesto.
- Merkintä käyttöprofiilin symbolilla ja koolla.
Käyttötiedot
Korjaus- ja asennustöihin, tiukassa olevien ruuvien avaamiseen ym.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvitaltat |
|---|---|
| Materiaali | PB Swiss Tools -erikoisseos |
| Vetoprofiili | Uraruuvitaltta |
| Pinta | nikkelöity ja kromattu |
| Kahvan materiaali | Elastomeeri |
| Iskuholkki | ei |
| Varren malli | pyöreä |
| Vetoprofiili | Uraruuvitaltta |
| Valmistajan merkintä | SwissGrip-ruuvitaltta |
| Kokonaispituus | 195 mm |
| Terän pituus | 100 mm |
| Sarja | SwissGrip |
| Taltan paksuus a | 0.6 mm |
| Taltan leveys b | 4 mm |
| Käyttökuusikulma | ei |
| Läpimenevä terä | ei |
| Terän nimitys | 2 |
| Talttakärki | musta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 660040 |
|---|---|
| EAN | 7610733244461 |