Sähköasentajan ruuvimeisselit Phillips-ruuveille, 2K-Haptoprene-kahvalla, SLIM-terä, täysin VDE-eristetty
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahvat ja terät täyseristetty 1000 V:iin asti DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201:n mukaan. Jokainen yksittäinen ruuvimeisseli testataan läpilyöntikestävyydeltään vesihauteessa.
Ergonomisesti muotoiltu voimakahva, jossa pitävä Haptoprene-pinta ja iskunkestävästä muovista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta suuret vääntömomentit voidaan välittää myös märillä tai öljyisillä käsillä.
Terä kromivanadiiniterästä.
Varustettu SLIM-terällä = pienennetty terä- ja eristehalkaisija syvällä sijaitseville ruuvi- ja jousielementeille (eristehalkaisija = terähalkaisija).
Käyttötiedot
Työskentelyyn jännitteissä 1000 V:iin asti.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kokonaispituus | 205 mm |
| Terän pituus | 100 mm |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain |
| Ruuvin ⌀:lle | 3,1–5,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 668902 |
|---|---|
| EAN | 4067263113324 |