Sähköasentajan talttapääruuvitaltta, täysin VDE-eristetty
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kahvat ja terät täyseristetty 1000 V:iin asti DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201 mukaan.
Jokaisen yksittäisen ruuvitaltan läpilyöntikestävyys testataan vesihauteessa.
Monikomponenttinen voimakahva, jossa momentin ja käyttömukavuuden kannalta optimoitu tartunta-alue. Terä erittäin seostettua työkaluterästä. Koosta 5,5 alkaen eristyksen ulko-⌀ on sama kuin talttaleveys (edullinen ahtaissa paikoissa työskenneltäessä).
Terät, joissa on kartiomaiset talttakärjet, sovitettu ruuviurien standardimittoihin. Eristetty läpilyöntikestävyydellä, joka on moninkertainen VDE:n mukaisen vähimmäiskoestusjännitteen vaatimukseen nähden. Jokaisen tämän tyypin ruuvitaltan läpilyöntikestävyys testataan vesihauteessa.
Käyttötiedot
Työhön jännitteillä aina 1000 V:iin asti.
Sähköasentajan ruuvitaltoille taataan paras mahdollinen käyttöikä, kun niitä käytetään aina täsmälleen niihin standardoituihin ruuviuriin, joihin ne on tarkoitettu (katso taulukko-osa). Ruuviurien vaurioituminen estetään tehokkaasti valitsemalla aina oikea ruuvitalttakoko.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Uratalttapääruuvitaltta |
|---|---|
| Tuotetyyppi | ruuvimeisselit |
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kokonaispituus | 320 mm |
| Terän pituus | 200 mm |
| Vetoprofiili | Uratalttapääruuvitaltta |
| Taltan paksuus a | 1.6 mm |
| Taltan leveys b | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 663301 |
|---|---|
| EAN | 4062406059736 |