IMPACT-ruuvaushylsy kuusiokanta, 3/8 tuumaa, Surface Drive
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmakäyttöisten mutterinvääntimien kanssa. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121 mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla lukitustapilla ja kumirenkaalla.
Surface Drive -profiili tarttuu ruuveihin kyljistä ja suojaa herkkiä kulmia. Tämä estää luotettavasti, että hylsyt juuttuvat ruuveihin.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mustattu pinta.
Huomautus
Muita kokoja ja malleja saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | 6-kulmahylsyavaimet Surfacedrive |
|---|---|
| Soveltuu konekäyttöön | kyllä |
| Tuotetyyppi | Hylsy |
| Pituus | 32 mm |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 13.3 mm |
| Avaimenväli | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 650130 |
|---|---|
| EAN | 34991644317937 |