IMPACT-ruuvinvääntimen kuusiokantahylsy, 1/4 tuumaa, pitkä, jousitetulla magneetilla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 3129
Malli
Raskas malli erityisesti sähkö- tai paineilmakäyttöisiin iskeviin ruuvinvääntimiin. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukaan. Profiili vastaa AS-Drive-profiilia, joka suojaa ruuveja ja muttereita.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mustapintainen.
Etu
Jousikuormitteinen magneetti varmistaa, että ruuvi pysyy tukevasti hylsyssä. Tämä varmistaa myös, että hylsyllä on aina maksimaalinen pito ruuviin. Jousen ansiosta irrotettujen muttereiden ja ruuvien poisto hylsystä on helppoa.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Kuusiohylsyavaimet |
|---|---|
| Soveltuu konekäyttöön | kyllä |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainhylsy |
| Pituus | 50 mm |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 11.3 mm |
| Avaimenväli | 7 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 650052 |
|---|---|
| EAN | 4045197214591 |