IMPACT-iskuhylsy, kuusiokanta, 1/2" Surface Drive, nailonholkilla 19 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmatoimisilla mutterinvääntimillä. Poikkireiällä ja uralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla lukitustapilla ja kumirenkaalla.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuveihin kyljistä ja suojaa herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsyt puristuvat kiinni ja jumittuvat ruuveihin.
Käyttötiedot
Kevytmetallisten pölykapselien ja vanteiden hellävaraiseen asennukseen.
Iskunkestävä muovihylsy ulottuu teräshylsyn etupuolelle ja tarjoaa tehokkaan suojan.
Värikoodaus helpottaa hylsyjen erottamista.
Rakenne
Pyöriä ja renkaita vaihdettaessa on tärkeää, että mutterit tai ruuvit kiristetään kunnolla turvallisen ajon varmistamiseksi. Kuusiokoloavain muovihylsyllä voidaan käyttää varmistamaan, että mutterit tai ruuvit ovat riittävän kireällä, vahingoittamatta vanteita. Hylsyavain soveltuu myös iskuruuvinvääntimeen.
Muovihylsy suojaa vanteita ja estää naarmuja tai muita työkalun aiheuttamia vaurioita. Näin voit olla varma, että ajoneuvosi on aina parhaassa kunnossa.
Hylsyavain on tärkeä osa jokaista autokorjaamoa. Työskenteletpä ajoneuvosi parissa itse tai annat ammattilaisen vaihtaa pyörät ja renkaat, tämä työkalu on välttämätön.
Malli
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmakäyttöisten mutterinvääntimien kanssa. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla liitostapilla ja kumirenkaalla.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuveihin kyljistä ja säästää herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsyt jumittuvat ja tarttuvat ruuveihin.
Käyttötiedot
Kevytmetallisten suojakoteloiden ja vanteiden hellävaraiseen asennukseen.
Iskunkestävä muoviholkki ulottuu teräsholkin etupuolelle ja tarjoaa tehokkaan suojan.
Värikoodaus helpottaa hylsyjen erottamista toisistaan.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | 6-kulmaiset hylsyavaimet Surfacedrive |
|---|---|
| Soveltuu konekäyttöön | kyllä |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainhylsy |
| Pituus | 85 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 29 mm |
| Avaimenväli | 19 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65122019 |
|---|---|
| EAN | 4045197198792 |