IMPACT-iskuhylsy, kuusiokanta, 1/2" Surface Drive, nailonholkilla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmakäyttöisten mutterinvääntimien kanssa. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla lukitustapilla ja kumirenkaalla.
Materiaali
Kromi-molybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuvien kylkiin ja suojaa herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsyt puristuvat kiinni ja juuttuvat ruuveihin.
Käyttötiedot
Kevytmetallisten pölykapselien ja vanteiden hellävaraiseen asennukseen.
Iskunkestävä muovihylsy ulottuu teräshylsyn eteen ja antaa tehokkaan suojan.
Värikoodaus helpottaa hylsyjen erottamista toisistaan.
Toteutus
Pyöriä ja renkaita vaihdettaessa on tärkeää, että mutterit tai ruuvit on kiristetty kunnolla turvallisen ajon varmistamiseksi. Muovihylsyllä varustettua kuusiokoloavainta voidaan käyttää varmistamaan, että mutterit tai ruuvit kiristyvät riittävästi vahingoittamatta vanteita. Hylsyavain soveltuu myös iskeville ruuvinvääntimille.
Muovihylsy suojaa vanteita ja estää naarmut tai muut työkalun aiheuttamat vauriot. Näin voit olla varma, että ajoneuvosi pysyy aina parhaassa kunnossa.
Hylsyavain on tärkeä osa jokaista autokorjaamoa. Riippumatta siitä, työskenteletkö itse ajoneuvosi parissa vai annatko ammattilaisen vaihtaa pyörät ja renkaat, tämä työkalu on välttämätön.
Malli
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmakäyttöisten mutterinvääntimien kanssa. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla liitostapilla ja kumirenkaalla.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuveihin kyljistä ja säästää herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsyt jumittuvat ja tarttuvat ruuveihin.
Käyttötiedot
Kevytmetallisten suojakoteloiden ja vanteiden hellävaraiseen asennukseen.
Iskunkestävä muoviholkki ulottuu teräsholkin etupuolelle ja tarjoaa tehokkaan suojan.
Värikoodaus helpottaa hylsyjen erottamista toisistaan.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | 6-kulmaiset hylsyavaimet Surfacedrive |
|---|---|
| Soveltuu konekäyttöön | kyllä |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainhylsy |
| Pituus | 85 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 31 mm |
| Avaimenväli | 21 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 651220 |
|---|---|
| EAN | 4045197198907 |