IMPACT-kuusiokolohylsy, 1/2" pitkä Surface Drive -profiililla ja nylonholkilla 21 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmakäyttöisten mutterinvääntimien kanssa. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla liitostapilla ja kumirenkaalla.
Pitkät hylsyt.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuveihin kyljistä ja säästää herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsyt puristuvat kiinni ja juuttuvat ruuveihin.
Käyttötiedot
Kevytmetallisten pölykapselien ja vanteiden hellävaraiseen asennukseen.
Iskunkestävä muovihylsy ulottuu teräshylsyn etupuolelle ja antaa tehokkaan suojan.
Värikoodaus helpottaa hylsyjen erottamista.
Malli
Pyöriä ja renkaita vaihdettaessa on tärkeää, että mutterit tai ruuvit kiristetään kunnolla turvallisen ajon varmistamiseksi. Kuusiokoloavain muovihylsyllä voidaan käyttää varmistamaan, että mutterit tai ruuvit ovat riittävän kireällä vahingoittamatta vanteita. Hylsyavain soveltuu myös iskeville ruuvinvääntimille.
Muovihylsy suojaa vanteita ja estää naarmut tai muut työkalun aiheuttamat vauriot. Näin voit olla varma, että ajoneuvosi on aina parhaassa kunnossa.
Hylsyavain on tärkeä osa jokaista autokorjaamoa. Työskenteletpä ajoneuvosi parissa itse tai annat ammattilaisen vaihtaa pyörät ja renkaat, tämä työkalu on välttämätön.
Rakenne
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmakäyttöisten mutterinvääntimien kanssa. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla liitostapilla ja kumirenkaalla.
Pitkät hylsyt.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuviin sivuilta ja säästää herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsy kiristyy ja juuttuu ruuviin.
Käyttötiedot
Kevytmetallisten suojakansien ja vanteiden hellävaraiseen asennukseen.
Iskunkestävä muoviholkki ulottuu teräshylsyn etupuolelle ja antaa tehokkaan suojan.
Värikoodaus helpottaa hylsyjen erottamista toisistaan.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Kuusiohylsyavain Surfacedrive |
|---|---|
| Soveltuu konekäyttöön | kyllä |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainhylsy |
| Pituus | 130 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 31 mm |
| Avaimenväli | 21 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65123021 |
|---|---|
| EAN | 4045197198938 |