IMPACT-ruuvinvääntöhylsy, kuusiokanta, 1/2 tuumaa, pitkä, Surface Drive, nylonholkilla
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Raskas malli käytettäväksi sähkö- tai paineilmatoimisilla mutterinvääntimillä. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisäneliö DIN 3121:n mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on ehdottomasti kiinnitettävä sopivalla liitostapilla ja kumirenkaalla.
Pitkät hylsyt.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuvien kylkiin ja säästää herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsyt puristuvat kiinni ja jumittuvat ruuveihin.
Käyttötiedot
Kevytmetallisten suojakansien ja vanteiden hellävaraiseen asennukseen.
Iskunkestävä muovihylsy ulottuu teräshylsyn eteen ja antaa tehokkaan suojan.
Värikoodaus helpottaa hylsyjen erottamista toisistaan.
Rakenne
Pyöriä ja renkaita vaihdettaessa on tärkeää, että mutterit tai ruuvit kiristetään kunnolla turvallisen ajon varmistamiseksi. Kuusiokoloavain muovihylsyllä voidaan käyttää varmistamaan, että mutterit tai ruuvit ovat riittävän tiukalla, ilman että vanteet vahingoittuvat. Hylsyavain soveltuu myös iskeville ruuvinvääntimille.
Muovihylsy suojaa vanteita ja estää naarmut tai muut työkalun aiheuttamat vauriot. Näin voit olla varma, että ajoneuvosi on aina parhaassa kunnossa.
Hylsyavain on tärkeä osa jokaista autokorjaamoa. Työskenteletpä ajoneuvosi parissa itse tai annat ammattilaisen vaihtaa pyörät ja renkaat, tämä työkalu on välttämätön.
Rakenne
Raskas rakenne käytettäväksi sähkö- tai paineilmatoimisilla mutterinvääntimillä. Poikittaisreiällä ja rengasuralla kiinnitystä varten. Sisänelikanta DIN 3121:n mukaan.
Turvallisuussyistä hylsyt on aina kiinnitettävä sopivalla sokkatapilla ja kumirenkaalla.
Pitkät hylsyt.
Materiaali
Kromimolybdeeniteräs, mangaanifosfatoitu.
Etu
Surface Drive -profiili tarttuu ruuvien kylkiin ja säästää herkkiä kulmia. Ei vaaraa, että hylsyt takertuvat ja jumittuvat ruuveihin.
Käyttötiedot
Kevytmetallisten suojien ja vanteiden hellävaraiseen asennukseen.
Iskunkestävä muoviholkki ulottuu teräshylsyn eteen ja tarjoaa tehokkaan suojan.
Värikoodaus helpottaa hylsyjen erottamista toisistaan.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Kuusiohylsyavain Surfacedrive |
|---|---|
| Soveltuu konekäyttöön | kyllä |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainhylsy |
| Pituus | 130 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| ⌀ ulostulopuolella | 27 mm |
| Avaimenväli | 17 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 651230 |
|---|---|
| EAN | 4045197198921 |