Hylsyavainsarja, sarja Z, 1/4 tuuman neliö, 26 osaa 26 26
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinnitys- / liitososat standardin DIN 3122/3123 mukaan, hylsyt standardin DIN 3124 mukaan. Sisä-/ulkopuoliset neliöt standardin DIN 3120 mukaan.
Etu
Z-sarja sisältää hylsyavaimen hylsyt matalalla rakenteella sekä käännettävän räikkävääntimen (36 hammasta) kapealla päällä, mikä tekee sarjasta erityisen sopivan vaikeapääsyisiin paikkoihin. Hylsyavainten aukot valmistetaan pienemmillä toleransseilla (DIN/ISO:n mukaan), mikä varmistaa tiukemman liitoksen ruuvin ja työkalun välillä.
Käyttötiedot
Ulkoisille kuusiokantaruuveille/muttereille, kierre M2–M8, sekä kuusiokoloruuveille, kierre M4–M8.
Toimitussisältö taulukon mukaan
kuusiokantahylsyt: 12 kpl koot 4; 4,5; 5; 5,5; 6; 7; 8; 10; 11; 12; 13; 14 mm
kuusiokolohylsyt: 4 kpl koot 3; 4; 5; 6
Phillips-ruuvimeisselihylsyt: 3 kpl koot 1; 2; 3
ura-ruuvinvääntimen kärjet: 2 kpl koot 5–6
jatkokappaleet: 2 kpl koot 50; 150 mm
nivelosa: 1 kpl pituus 29,9 mm
karhennettu aluslevy: 1 kpl
räikkä: 1 kpl
Säilytys: muovilaatikossa
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | hylsyavain |
|---|---|
| Pituus | 245 mm |
| Leveys | 120 mm |
| Korkeus | 45 mm |
| Pikairrotuksella | ei |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Normi | DIN 3120; DIN 3122; DIN 3124 |
| Vetoprofiili | Kuusiokolohylsyavaimet; Kuusiokoloavain; Phillips-ruuvimeisseli; Talttapääruuvimeisseli |
| Kuusiokoloavaimen avainvälikokoalue | 3–6 mm |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Avaimen koot | metrinen |
| Avaimen välin alue, kuusiokantahylsyavain | 4–14 mm |
| Osien lukumäärä | 26 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G63040026 |
|---|---|
| EAN | 4991644009725 |