Hylsyavainsarja 3/8" neliö 33-osainen metriset/tuuma
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinnitys-/liitososat standardin DIN 3122/3123 mukaan, hylsyt standardin DIN 3124 mukaan. Sisä-/ulkoneliöt standardin DIN 3120 mukaan.
Materiaali
Kromiseosteräs, kromattu.
Käyttötiedot
Ulkoisille kuusiokantaruuveille/-muttereille kierteellä M4–M14, ruuveille/muttereille kierteellä enintään 9/16" (amerikkalaiset tuumamittoitukset).
Toimitussisältö, taulukkokäyttö
12-kulmahylsyt: 16 kpl nro 637000
koko 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 20; 21; 22
12-kulmahylsyt: 12 kpl nro 637100 koot 1/4; 5/16; 11/32; 3/8; 7/16; 1/2; 9/16; 5/8; 11/16; 3/4; 13/16; 7/8
T-kahva: 1 kpl nro 635700
Jatkovarret: 2 kpl nro 635400 koot 75; 240
yleisnivel: 1 kpl nro 636200
räikkäväännin: 1 kpl nro 635000
Säilytys: ABS-muovikotelossa
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | hylsyavain |
|---|---|
| Pituus | 413 mm |
| Leveys | 230 mm |
| Korkeus | 57 mm |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa |
| Vetoprofiili | 12-kulma-hylsyavaimet; 12-kulma-hylsyavaimet; 12-kulma-hylsyavaimet |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa |
| Avaimen koot | metri/tuuma |
| Osien lukumäärä | 33 |
| Avainvälin alue 12-kulmaiselle hylsyavaimelle | 7–22 mm |
| Avainvälin alue 12-kulmaiselle hylsyavaimelle | 1/4-7/8 tuuma |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G634711 |
|---|---|
| EAN | 4018754260430 |