Hylsyavain 2K-SwissGrip-kahvalla, ESD
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Swiss Grip -voimakahva käsille miellyttävällä elastomeeripinnoitteella ja ytimenä erittäin sitkeä ja iskunkestävä polypropeeni. Suuria vääntömomentteja voidaan siirtää myös märin tai öljyisin käsin.
Terä PB Swiss Tools -erikoisseoksesta, mahdollisimman suurella kovuudella ja erittäin suurella sitkeydellä. Kromattu pinta, mustat kärjet. Työkalu johtavaa muovia, ESD-soveltuva. Koosta 8 alkaen kuusikulmainen vastinpinta kiintoavainta varten.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Kuusiokantahylsyt |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hylsyavain |
| Kahvan materiaali | Elastomeeri |
| Terän materiaali | kromivanadiinierikoisteräs |
| Muotokahva | ergonominen, suora |
| Terälevyn pinta | nikkelöity ja kromattu |
| Pidennysterällä/pidennysterillä | ei |
| Terä ja kahva voidaan irrottaa | ei |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 230 mm |
| Terän pituus | 120 mm |
| Avaimenväli | 8 mm |
| Valmistajan merkintä | SwissGrip ESD -ruuvimeisseli |
| Vetoprofiili | Kuusiokantahylsyt |
| Sarja | SwissGrip ESD |
| Kuusiokanta jakoavaimille | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 622170 |
|---|---|
| EAN | 7610733269198 |