Asennuspihdit, VDE-eristetyt 200 mm 200 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Monitoimipihdit sähköasennuksiin, ruuvatulla nivelellä tarkkaan ja välyksettömään toimintaan.
- Litteiden ja pyöreiden kappaleiden kiinnipito.
- Johtimien ja kuparijohtimien taivutus.
- Upotettujen kojerasioiden purseiden poisto ja laajennus.
- Kuparikaapeleiden katkaisu aina ⌀ 15 mm:iin asti (5×2,5 mm2).
- Kuparijohtimien kuorinta 0,75–1,5 mm2 ja 2,5 mm2.
- Päätyholkkien puristus 0,5–2,5 mm2.
Kahvat kahvaholkeilla, eristetty jopa 1 000 V:iin asti DIN EN 60900 / VDE 0682-201 -standardin mukaisesti.
Materiaali
Erikoistyökaluteräs, kromatut pihdit, monikomponenttimateriaalista valmistetut kahvaholkit.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Monitoimipihdit |
|---|---|
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kahva | Monikomponenttimateriaalista valmistetut holkit. |
| Paluujousella | ei |
| Pinta | kromattu |
| Materiaali | erikoistyökaluterästä |
| Kokonaispituus | 200 mm |
| Päätyholkeille | 0,5–2,5 mm2 |
| Leikkauskapasiteetti maks. ⌀ | 15 mm |
| Leikkauskapasiteetti | 5×2,5 mm2 |
| Kuorinta johdin-⌀:lle | 0,7–1,5 mm2; 2,5 mm2 |
| Paino | 280 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G728787200 |
|---|---|
| EAN | 4003773075097 |