Asennuspihdit palautusjousella, VDE-eristetyt 200 mm 200 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Monitoimipihdit sähköasennuksiin, ruuvatulla nivelellä tarkkaa ja välyksetöntä toimintaa varten.
- Litteiden ja pyöreiden esineiden pitämiseen.
- Johtimien ja kuparijohtimien taivutukseen.
- Upporasioiden jäysteiden poistoon ja laajennukseen.
- Kuparikaapeleiden katkaisuun ⌀ 15 mm asti (5×2,5 mm2).
- Kuparijohtimien kuorintaan 0,75–1,5 mm2 ja 2,5 mm2.
- Pääteholkkien puristukseen 0,5–2,5 mm2.
Kahvat tartuntaholkeilla, eristetty jopa 1 000 V:iin DIN EN 60900 / VDE 0682-201:n mukaisesti.
Avausjousella.
Materiaali
Erikoistyökaluteräs, kromatut pihdit, tartuntaholkit monikomponenttimateriaalia.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Monitoimipihdit |
|---|---|
| Normi | SS EN IEC 60900 / VDE 0682-201 |
| Kahva | Monikomponenttimateriaalista valmistetut holkit. |
| Paluujousella | kyllä |
| Pinta | kromattu |
| Materiaali | erikoistyökaluterästä |
| Kokonaispituus | 200 mm |
| Päätyholkeille | 0,5 – 2,5 mm2 |
| Leikkauskapasiteetti maks. ⌀ | 15 mm |
| Leikkauskapasiteetti | 5×2,5 mm2 |
| Kuorinta johdin-⌀:lle | 0,7 – 1,5 mm2; 2,5 mm2 |
| Paino | 280 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G728788200 |
|---|---|
| EAN | 4003773075110 |