Hitsauspihdit putkille 280 mm 280 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
U-muotoiset leuat, joissa ylemmissä leuoissa on prismamainen kulma. Tämä mahdollistaa varman kolmepistekiinnityksen putkia pidettäessä. Tukeva pihdirunko jousiterästä. Pihdit ovat täysin nikkelöidyt.
Materiaali
Leuat kromivanadiiniterästä.
Käyttötiedot
Putkien tai pyörötankojen keskitettyyn kiinnitykseen hitsauksen aikana.
Varaosa
Varajousi nro 708301, koko 10.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Lukkopihdit |
|---|---|
| Pinta | niklattu |
| Pihtien materiaali | Jousiteräs |
| Yläleuka | prismamainen |
| Leukojen materiaali | kromi-vanadiiniteräs |
| Leukojen toteutus | U-muoto – prismamainen |
| Tuki | Kolmipistekiinnitys |
| Kokonaispituus | 280 mm |
| Jänneväli a | 90 mm |
| Putken tartuntaväli | 2/5–2 3/4 tuumaa |
| Putken tartuntaväli | 10 - 70 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G709501280 |
|---|---|
| EAN | 4062406241070 |