Etutartuntapihdit TwinGrip® fosfatoitu, kahvinsuojilla 200 mm 200 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen, erittäin kapea päämuoto ahtaisiin työskentelytiloihin.
Läpimenevä nivel (= kaksinkertainen ohjaus) suojalla puristumisvammoja vastaan. Hienosäätö jousitetulla painonapilla tartuntaleveyden tarkkaan säätöön. Etu- ja sivutartuntatoiminto. Harmaafosfatoidut pihdit, kiillotettu pää, induktiokarkaistut hampaat (n. 61 HRC).
Kahvat monikomponenttisilla kuorilla ja KNIPEXtend-liitännällä.
Materiaali
Kromivanadiini-sähköteräs, pudotustaottu.
Käyttötiedot
Varma etutartunta, myös litteisiin työkappaleisiin kolmen kosketuspisteen ansiosta. Tarttuu, kiristää ja irrottaa myös sitkeys- ja pintakarkaistuja ruuvinkantoja sekä kuluneita pultteja ja ruuveja.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Putkipihdit |
|---|---|
| Materiaali | Kromivanadiinisähköteräs |
| Leukojen toteutus | 3-pistekiinnitys |
| Kahva | muovipinnoitteella |
| Kokonaispituus | 200 mm |
| Hienosäädön lukituskohteiden lukumäärä | 5 |
| Leukapituus | 27 mm |
| Putken tartuntaväli | 7/8 tuumaa |
| Kuusiokannan jänneväli | 22 mm |
| Leuan leveys | 11 mm |
| Sarja | TwinGrip® |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G705993200 |
|---|---|
| EAN | 4003773087250 |