TwinGrip®-etutartuntapihdit, mustafosfatoidut
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen erittäin kapea pään muoto ahtaisiin työskentelytiloihin.
Läpimenevä nivel (= kaksoisohjaus) puristumisvammojen suojalla. Hienosäätö jousikuormitteisella painikkeella tartuntavälin tarkkaa säätöä varten. Etu- ja sivutartuntatoiminto. Harmaafosfatoidut pihdit, kiillotettu pää, induktiokarkaistut hampaat (n. 61 HRC).
Muovipinnoitetut kahvat.
Materiaali
Kromivanadiinisähköteräs, taottu.
Käyttötiedot
Varma etutartunta myös litteisiin työkappaleisiin kolmen kosketuspisteen ansiosta. Tartu, kiristä ja löysää myös sitkarkais tut ruuvinkannat sekä kuluneet pultit ja ruuvit.
Rakenne
- Tartu, kiristä ja löysää ruuveja, joiden kanta ja ura ovat kuluneet.
- Ainutlaatuinen yhdistelmä: etu- ja sivutartuntatoiminto, läpimenevä nivel, painikesäätö.
- Vahva etutartuntaleuka, jossa kestävät hampaat ja suuri välitys leuan kärjessä.
- Erittäin ohuet pihdit: työskentele myös ahtaissa tiloissa, kapealla kääntöalueella nopeaa ruuvausta varten.
- Puristumissuoja vähentää sormien puristumisriskiä.
- Luotettava etutartunta litteisiin työkappaleisiin jopa 8 mm saakka kolmipistejärjestelmän avulla.
- Kolminkertaisesti säädettävä liukunivel painikesäädöllä tartuntavälin tarkkaa säätöä varten.
- Kestävä ja kulutusta kestävä vankan, hammastetun liukunivelen ansiosta.
- Asiantuntija kaikkiin yleisiin töihin.
- Suuri etu- ja sivutartuntakyky: halkaisijoille ja avainleveyksille 4–22 mm.
Malli
Erityinen, erittäin kapea päämuoto ahtaisiin työtiloihin.
Läpiläpimenevä nivel (= kaksoisohjaus) puristumisvammoilta suojaavalla rakenteella. Hienosäätö jousitetulla painikkeella tartuntaleveyden tarkkaa säätöä varten. Etutartunta- ja sivutartuntatoiminto. Harmaafosfatoidut pihdit, kiillotettu pää, induktiokarkaistut hampaat (n. 61 HRC).
Muovipinnoitetut kahvat.
Materiaali
Kromivanadiini-sähköteräs, taottu.
Käyttötiedot
Varma etutartunta myös litteisiin työkappaleisiin kolmen kosketuspisteen ansiosta. Tartu, kiristä ja irrota myös sitkarkaisut ruuvinkannat sekä kuluneet pultit ja ruuvit.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Putkipihdit |
|---|---|
| Materiaali | Kromivanadiinisähköteräs |
| Leukojen toteutus | 3-pistekosketus |
| Kahva | muovipäällysteinen |
| Kokonaispituus | 200 mm |
| Hienosäädön lukituskohteiden lukumäärä | 5 |
| Leukapituus | 27 mm |
| Puristumissuoja | kyllä |
| Putken tartuntaväli | 7/8 tuumaa |
| Kuusiokannan jänneväli | 22 mm |
| Automaattinen kiinnitys | kyllä |
| Leuan leveys | 11 mm |
| Valmistajan merkintä | TwinGrip |
| Sarja | TwinGrip® |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 705991 |
|---|---|
| EAN | 4003773087243 |