Tarkkuuslukkorengaspihdit, sarja sisä- ja ulkorenkaille 4
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5256 C ja D – sisäpuolisille lukkorenkaille.
DIN 5254 A ja B – ulkopuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Tartuntaosa ja nivel taottuja. Erittäin tarkasti työstetyt erikoisteräksiset kärjet, jotka on puristettu kiinteästi pihdin runkoon. Mustat pihdit, kiillotettu pää, muovipäällysteiset kahvat.
Ulkopuolisille renkaille tarkoitettujen pihtien nivelellä on integroitu palautusjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenen kertaa pidempi kuin ruuvattujen kärkien.
Toimitussisältö
Kumpaakin 1 lukkorengaspihdit nro 719790, koko J1 ja J2.
Kumpaakin 1 lukkorengaspihdit nro 719890, koko A1 ja A2.
Standardi
DIN 5256 C ja D – sisäisille urarenkaille.
DIN 5254 A ja B – ulkoisille urarenkaille.
Rakenne
Leuat ja nivelliitos taottu. Erittäin tarkasti työstetyt erikoisteräksestä valmistetut kärjet, jotka on puristuskiinnitetty pihdin runkoon. Musta pihti, kiillotettu pää, muovipinnoitetut kahvat.
Ulkoisille renkaille tarkoitetuissa pihdeissä nivelessä on integroitu paluujousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvaa suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen ruuvattuihin kärkiin verrattuna.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Lukitusrengaspihdit |
|---|---|
| Normi | DIN 5256 C ja D; DIN 5254 A ja B |
| Pihdien lukumäärä | 4 |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | Suora ulkorengas; suora sisärengas |
| Säilytys | Tekstiilirullalaukku |
| Ulomman renkaan ⌀:lle | 10–25; 19–60 mm |
| Kokonaispituus, enintään ulkoisille renkaille tarkoitetut lukkorengaspihdit | 140; 185 mm |
| Kärjen ⌀ sisäisten lukkorengaspihdeissä | 1,25; 1,8 mm |
| Kokonaispituus, maks. sisäisten lukkorenkaiden lukkorengaspihdit | 140; 180 mm |
| Kärkien ⌀ ulkoisille lukkorengaspihdeille | 1,25; 1,8 mm |
| Sisärenkaalle-⌀ | 12–25; 19–60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7001554 |
|---|---|
| EAN | 4003773050056 |