Tarkkuuslukkorengaspihdit A11
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5254 A ja B − ulkoisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdin runkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel, jossa integroitu avausjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenen kertaa pidempi kuin ruuvatuilla kärjillä.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Rakenne
Malli B − 90° kulmaan taivutetut leuat.
Standardi
DIN 5254 A ja B – ulkopuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelaosat taottuja. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdirunkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel integroidulla avaamisjousella.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen verrattuna ruuvattuihin kärkiin.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | musta |
|---|---|
| Kahva | muovipäällysteellä |
| Nivel integroidulla palautusjousella | kyllä |
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
| Normi | DIN 5254 A |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Kärjen materiaali | Erikoisteräs |
| Rajoitinvasteella | ei |
| Kärjen ⌀ | 1.3 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | Kulmallinen ulkorengas |
| Leuan muoto | kulmalliset 90° |
| Kokonaispituus | 130 mm |
| Normi | DIN 5254 B |
| Ulkoisen lukkorenkaan ⌀:lle | 10 - 25 mm |
| Muoto | B |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G719870A11 |
|---|---|
| EAN | 4045197504159 |