Tarkkuuslukkorengaspihdit rajoittimella
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5254 A ja B − ulkoisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdirunkoon.
Säädettävällä rajoitinvasteella.
Pihdit harmaafosfatoidut. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel integroidulla avausjousella.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suuren kuormituksen ja niiden käyttöikä on jopa kymmenen kertaa pidempi kuin ruuvattujen kärkien.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Rakenne
Muoto A − suorat leuat.
Standardi
DIN 5254 A ja B − ulkoisille lukkorenkaille.
Malli
Kahva- ja nivelaosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdirunkoon.
Säädettävällä rajoittimella.
Pihdit harmaafosfatoitu. Muovipinnoitetut kahvat. Nivel, jossa integroitu avausjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen ruuvattuihin kärkiin verrattuna.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | kemiallisesti harmaamustattu |
|---|---|
| Nivel integroidulla palautusjousella | kyllä |
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Sokkarengaspihdit |
| Normi | DIN 5254 A |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Rajoitinvasteella | kyllä |
| Kärjen ⌀ | 1.8 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | Suora ulkorengas |
| Leuan muoto | suora |
| Kokonaispituus | 180 mm |
| Normi | DIN 5254 A |
| Ulkoisen lukkorenkaan ⌀:lle | 19 - 60 mm |
| Muoto | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 719892 |
|---|---|
| EAN | 4003773073901 |