Tarkkuuslukkorengaspihdit rajoittimella
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5256 C ja D − sisäpuolisille lukkorenkaille.
Malli
Säädettävällä rajoittimella.
Muoto C − suorat leuat.
Muoto D − taivutetut leuat 90°.
Kahva- ja nivelosa taottu. Erikoisteräksiset kärjet, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihtirunkoon.
Pihdit harmaafosfatoitu. Muovipinnoitetut kahvat.
Asennetuilla tarkkuuskärjillä.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen verrattuna ruuvattaviin kärkiin.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | kemiallisesti mustattu |
|---|---|
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
| Normi | DIN 5256 C |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Kärjen materiaali | Erikoisteräs |
| Rajoitinvasteella | kyllä |
| Kärjen ⌀ | 1,8 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | suora sisärengas |
| Leuan muoto | suora |
| Kokonaispituus | 180 mm |
| Normi | DIN 5256 C |
| Muoto | C |
| Sisäiselle lukitusrenkaan ⌀:lle | 19 - 60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 719792 |
|---|---|
| EAN | 4003773073871 |